Мегабайт

Вовка-десант
Повідомлень: 5
З нами з: 13 березня 2012, 09:45

Мегабайт

Повідомлення Вовка-десант » 16 березня 2012, 17:33

Підкажіть,будь ласка, чи є коректним відмінювання слова "мегабайт"? Наприклад-"файл займає 15 мегабайтів"? Чи вірна форма "15 мегабайт",тобто слово запозичене и не відміняється?
Чи грамотно відміняти інші запозичені слова,такі як:інтернет(користування інтернетом чи користування інтернет)?
І чи відміняються абревіатури,а саме Life(користування life"ом чи користування Life)
Дякую!

Правильний
Повідомлень: 168
З нами з: 19 листопада 2010, 12:19

Повідомлення Правильний » 17 березня 2012, 13:12

файл займає 15 мегабайтів

http://nkckhust.dyndns.org/elibrary/lib ... ic_14.html

Інтернет, Лайф, Мерседес, ... - всеце власні назви і відповідно відмінюються.
Я користуюсь Інтернетом, але я користуюся мережею Інтернет;
Я водій Мерседесу, але я водій автомобіля Мерседес;
Надає перевагу Лайфу, але надає перевагу тарифному плану Лайф; ...

абревіатура - слово, що скорочується з двох і більше слів (райком, райвиконком, колгосп, лісгоспзаг, ...) в тому числі слова, що утворені з початкових букв слів (НБУ, СБУ, НаУкМА...)

абревіатури з початкових букв не відмінюються, але яке це має відношення до Лайфу :shock: ?

Вовка-десант
Повідомлень: 5
З нами з: 13 березня 2012, 09:45

Повідомлення Вовка-десант » 17 березня 2012, 13:24

Правильний писав:абревіатури з початкових букв не відмінюються, але яке це має відношення до Лайфу :shock: ?

Допустив помилку в формулюванні-мав на увазі слова-бренди(або технічні терміни,як от:DLC,MEM і т.п) які пишуться англійською.

Правильний
Повідомлень: 168
З нами з: 19 листопада 2010, 12:19

Повідомлення Правильний » 17 березня 2012, 14:15

Вовка-десант писав:Допустив помилку в формулюванні-мав на увазі слова-бренди(або технічні терміни,як от:DLC,MEM і т.п) які пишуться англійською.

В українській мові краще писати кирилицею, а у крайньому разі можна наприклад сказати DLC протоколом, DVD форматом, в DRAM пам'яті, ...

Сидів айпод на йфоні і керував айпадом, через що у Епплі почалась паніка. :D


Повернутись до “Українська мова”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 147 гостей