Сторінка 1 з 1

Зачем буква" Ґ"?

Додано: 14 квітня 2013, 21:58
Олег123
Я не могу понять зачем эту букву придумали, она в жизни надо?

Додано: 15 квітня 2013, 08:43
admin
Раз ввели, значит надо, т.е. придётся использовать.
А вообще раньше без неё нормально обходились.

Додано: 16 квітня 2013, 13:33
Правильний
Мені вона вкрай потрібна.
Тому що я хочу не тільки гикати, але й ґеґати.

Додано: 10 серпня 2013, 17:42
Аліса
Звичайно ж, треба! А як ви напишете ґречно, ґрунт, ґрати, ґелґоче, ґава, аґрус і ще багато інших, просто зараз не стану всі згадувати й тут записувати?
:(

Додано: 11 вересня 2013, 17:17
Spartac
А в английском например две буквы "В"-"W" и "V". Тоже приходится запоминать где какую писать.

Додано: 12 жовтня 2013, 18:14
Віктор 11 СВ
На мій погляд букву „ Ґ “ введено даремно . Цей звук запозичено з російської мови і вживався в просторіччях серед регіональних особливостей української мови . При цьому існувала закономірність : Чим далі на захід , тим рідше цей звук вживався у словах . То ж встановити в яких словах вживати букву „ Ґ “ , а в яких „ Г “ – неможливо . Тим більше , що 99% українців не завжди знають де у словах слід вживати „ И “ , а де „ І “. Іноді на афішах можна побачити ім’я „ Павлік “ , або на ціннику назву страви „ Сосіска “. То ж неможливо , та й не потрібно пристосовувати єдину державну українську мову під різноманіття її регіональних особливостей .

Зачем буква" Ґ"?

Додано: 11 березня 2014, 21:46
Ніна
Літеру "Ґ" справедливо повернено в нашу абетку.Це ще один крок до поліпшення графічної системи мови. В ідеалі у мові кожному звукові має відповідати знак. У нас ця буква позначала проривний звук як в українських словах, так і в запозичених. Незалежно від того, чи була ця літера, ми все одно вимовляли [аґрус], [ґанок]. До того ж, ця буква виконує смислорозрізнювальну роль, наприклад: [ґрати]- іменник і [ґрати]- дієслово.

Re: Зачем буква" Ґ"?

Додано: 25 грудня 2017, 02:36
Міша.Заклецький
На "ґанок" чи "аґрус" завжди казали " ганок, агрус" , без Ґ . Ця літера просто непотрібна . Більшість з тих слів де вона вживається є мертвими , вони настільки застарілі , що навіть у далекому селі ніхто не знає , що таке " ґніт". Просто дурні дорвалися до влади , та вирішили зробити щось "корисне" для рідної мови , та заодно підняти власну самооцінку.